BE 1 Brainwave Entrainment

  • 35,00 zł

 

Płyta zawiera 13 nagrań w formacie MP3, które ułatwiają relaks oraz odprężenie. Pomagają zregenerować się. Jak to działa ?. Okazuje się, możemy  wprowadzić nasz umysł w stan odpowiadający takim zakresom fal mózgowych, które pojawiają się, kiedy jesteśmy wypoczęci, zrelaksowani, kiedy uczymy się. Jest to możliwe ponieważ nasz mózg z biegiem czasu „naśladuje” częstotliwości fal, na które jest eksponowany. Tak więc, możemy niejako na życzenie wywołać dowolny stan, pod warunkiem, ze znamy odpowiadającą mu częstotliwość. Na przykład, jeżeli chcemy osiągnąć stan odpowiadający falom Alfa (stan relaksu, odprężenia, pozytywnego myślenia), należy dostarczać odpowiednią sekwencję dźwiękową o częstotliwości ok. 10 Hz przez określony czas, do której nasz mózg dostosuje się.
Częstotliwość do której chcemy „dostroić” nasz mózg możemy dostarczyć korzystając z dwóch dostępnych i sprawdzonych mechanizmów:
Binaural Beats – w tym przypadku dźwięki o rożnych częstotliwościach docierają do obu uszu w tym samym czasie. Jeżeli do naszych uszu docierają fale dźwiękowe różniące się częstotliwością o np. 10 Hz, jako wypadkową słyszymy charakterystyczne „dudnienie” (ang. Binaural Beats), które w opisywanym przypadku następuje również z częstotliwością 10 Hz. Nasz mózg stara się dostosować (zsynchronizować) do tej częstotliwości.
Isochronic Tones – w tym przypadku ten sam pulsujący dźwięk dociera jednocześnie do obu uszu w tym samym czasie. Fala dźwiękowa pulsuje z częstotliwością, do której chcemy „dostosować” nasze fale mózgowe.
Która metoda jest lepsza ?
Okazuje się, że oba sposoby są skuteczne. Dużo zależy jednak od indywidualnych predyspozycji i upodobań. Dla niektórych osób dźwięki izochroniczne (Isochronic Tones) wydają się nieprzyjemne, trudne do słuchania. Ze względu na konieczność dostarczenia pulsującego i słyszalnego sygnału do obu uszu, możliwość zastosowania dodatkowego tła dźwiękowego neutralizującego „pulsacje” jest ograniczona.
W przypadku binaural beats, każde ucho słyszy inny dźwięk (np. różniący się o opisane wyżej 10 Hz ). Mózg „odczytuje” różnice częstotliwości i dostosowuje się do niej.
W tym przypadku dodatkowy, zróżnicowany podkład dźwiękowy nie zaburza procesu synchronizacji i może być stosowany w szerszym zakresie. Natomiast zaleca się korzystanie ze słuchawek.
Nagrane na płycie CD tematy dźwiękowe zostały przygotowane z wykorzystaniem obu opisanych wyżej sposobów. Rekomendowany sposób słuchania jest podany w opisie.
Odsłuchiwanie nagrań najlepiej przeprowadzić w cichym, spokojnym miejscu. Usiąść wygodnie w fotelu lub położyć się. Po rozpoczęciu sesji zamknąć oczy i zrelaksować się.

Spis tematów dźwiękowych znajdujących sie na płycie

Fale Alfa BB+ muzyka relaksacyjna
Opis:
25 minutowe sesje relaksacyjne. Częstotliwość fal Alfa generowana z wykorzystaniem Binaural Beats (patrz opis powyżej)
Jak słuchać:
Słuchawki lub kolumny głośnikowe (rekomendowane słuchawki)

Fale Alfa izochroniczne
Opis:
Sesje relaksacyjne. Częstotliwość fal Alfa generowana z wykorzystaniem Binaural Beats (patrz opis powyżej)
Jak słuchać:
Słuchawki lub kolumny głośnikowe

Schumann Resonance 30 min *
Opis:
Sesja relaksacyjna symulująca fale stojące p częstotliwości 7.83 Hz (Rezonans Schumanna) z wykorzystaniem izochronicznych tonów oraz losowo generowanych wiatrowych kurantów. Rezonans Schumanna ("Puls Ziemi") to zjawisko powstawania stałych fal elektromagnetycznych między Ziemią i jonosferą przy niskich i ultra niskich częstotliwościach.
Jak Słuchać:
Słuchawki lub kolumny głośnikowe

Morskie Fale
Opis:
Sesja relaksacyjna. Morskie fale rozbijające się o brzeg
Jak Słuchać:
Słuchawki lub kolumny głośnikowe

Uwaga:
Nagrana płyta nie jest płytą muzyczną CD