Baby Oasis S-580 Generator dźwięków - bezsenność, kłopoty z zasypianiem dzieci

 • 330,00 zł

S-580 to kolejny krok w terapii dźwiękowej dla niemowląt i małych dzieci. Generator dźwięków wyposażony w tematy dźwiękowe przygotowane przez eksperta, pozwala dzieciom uspokoić się, łatwiej zasypiać i lepiej spać na wszystkich etapach życia.

BabyOasis™ został również wyposażony w opatentowaną technologię ułatwiającą zasypianie - Sleep Enhancement®. Długie ścieżki dźwiękowe, automatyczna redukcja głośności (przed wyłączeniem), 4 stopniowy zegar, wyłączenie/wznowienie tematu dźwiękowego, jak również możliwość zasilania z sieci lub przy pomocy baterii zapewnia najwyższą jakość i wygodę.

Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi, która znajduje się w zakładce Załączniki. W zakładce Akcesoria znajdziesz polecane do wykorzystania z S-580 opcjonalne dodatki.

Zalety:

 •     Uspokaja i ułatwia zasypianie niemowląt i dzieci   
 •     Zawiera podstawowy zestaw tematów dźwiękowych wykorzystywanych m.in. na
      szpitalnych oddziałach położniczych/dziecięcych
 •     Blokuje (maskuje) niechciane dźwięki zewnętrzne
 •     W zestawie krótka instrukcja-"Pomoc w Usypianiu Dzieci dla Początkujących Rodziców"
 •     Potwierdzone badaniami klinicznymi wyniki terapii przygotowanej przez specjalistów.

 Funkcje:

 •      6 wbudowanych tematów dźwiękowych
 •      System ułatwiający zasypianie - Sleep Enhacement ® technology
 •      Możliwość czasowego wyłączenia: 30, 60, 90 minut lub tryb ciągły odtwarzania
 •      Wyjście słuchawkowe/głośnikowe 
 •      Zasilanie: 4 baterie AA lub zasilacz, który jest dołączony do zestawu
 •      Wymiary - szerokosć x wysokość x głębokość (mm) 172 x 215 x 100

Opis dźwięków

W BabyOasis™ wykorzystano zaawansowaną technologię dźwiękową. Tematy dźwiękowe zostały zaprojektowane przez dr Jeffrey’a Thompsona *, na podstawie wieloletniej praktyki w Centrum Badań Neuroakustycznych. Tworzą kojące i uspakajające środowisko, które  pomaga niemowlętom i dzieciom wyciszyć się i lepiej spać. Do wyboru mamy sześć wyjątkowych, sprawdzonych  tematów dźwiękowych, które mogą być stosowane zamiennie lub wybiórczo w zależności od upodobań bądź wieku dziecka.   

Dostępne tematy dźwiękowe:

Szum biały:  Szum wodospadu, który jest idealny jako „naturalny szum biały".  Skutecznie uspokaja niemowlęta oraz osoby dorosłe. Ten naturalny temat dźwiękowy blokuje niepokojące odgłosy i uwzględnia wiele elementów związanych z naturalnymi dźwiękami, które słyszymy w łonie matki.

Prenatalny:  Dźwięk, który słyszymy w czasie życia płodowego, co zostało potwierdzone w toku przeprowadzonych badań w zakresie akustyki. John Sloboda i Irene Deliege z Oxford University w 1996 roku dowiedli, że do dziecka w łonie mamy docierają dźwięki o natężeniu od 30 do 96 decybeli, zaś my na co dzień w świecie zewnętrznym odbieramy dźwięki o natężeniu 50–60 decybeli. Uszy płodu wypełnione są płynem owodniowym. Nagranie uwzględnia ten fakt. 

Kołysanka:  Zaprojektowana przez specjalistów pogodna melodia, w skład której wchodzą wesołe i kojące dźwięki.  

Delfiny: Łagodny dźwięk, łączący w sobie odgłosy oceanu z trójwymiarowym nagraniem odgłosów wydawanych przez delfiny podczas ich "śpiewu" i pływania.

Jazda samochodem: Wielu nowo upieczonych rodziców odkrywa, że ich dzieci w magiczny sposób, niemal natychmiast, usypiają przy jednostajnym dźwięku wydawanym przez silnik samochodu. Autentyczne nagranie wnętrza samochodu łączy w sobie szum jadącego samochodu z szumem białym. 

Bicie serca: Większość dzieci uspokaja się przy relaksującym odgłosie bicia serca . Autentyczne nagranie zapewnia idealny dźwięk bicia serca, przy którym uspokajają się niemowlęta, dzieci, dorośli oraz dorośli.

Funkcja wspomagająca zasypianie SLEEP ENHANCEMENT®:

Przeprowadzone badania pokazały, że stopniowe spowalnianie odtwarzanego dźwięku ułatwia zasypianie i relaks. Metoda ta, we współpracy z jej autorem, światowej sławy terapeutą dźwięku dr Jeffrey'em Thompsonem, dyrektorem Centrum Badań Neuroakustycznych w Encinitas, w Kalifornii, została zaimplementowana w generatorze dźwięków BabyOasis™.
Ta bezpieczna i opatentowana technologia działa w następujący sposób:
Po włączeniu, tempo odtwarzania jednego z sześciu (6) dźwięków stopniowo zwalnia przez ok. 20 minut, tak aby delikatnie uśpić dziecko. W momencie, gdy tempo odtwarzania dźwięku osiągnie swój najwolniejszy poziom (zbliżony do połowy wartości standardowego tempa odtwarzania), to w przypadku ciągłego odtwarzania dźwięku pozostanie na tym poziomie. Jeżeli wybraliśmy ograniczenie czasowe (w zależności of ustawionego czasu 30,60 lub 90 minut)-wyłączy się po zadanym okresie czasu. Możemy również ręcznie wyłączyć odtwarzany dźwięk w dowolnej chwili.

 

  *dr Jeffrey Thomson

Dr. Thompson jest znany jako jeden z wiodących ekspertów w dziedzinie terapii dźwiękowj. Nagrał pond 60 płyt, które są sprzedawane w 26 krajach. 

Występował w stacjach telewizyjnych takich jak Fox Evening News, CNN, Time/Life, wielu stacjach radiowych, a jego wypowiedzi były cytowane przez the Wall Street Journal, Washington Post, San Diego Magazine i Psychology Today.

 

Przykłady nagranych dźwięków możesz odtworzyć, klikając w zamieszczone poniżej ikony.

 

Szum Biały
Prenatal
Kołysanka
Delfiny
Jazda Samochodem
Bicie Serca